Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 15 - 19 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total

277 Jack DeWeerdt 15 M Elite (Not Included in AG Awards) 00:08:50.52 00:00:34.11 00:40:16.63 23.1 00:00:53.68 00:24:13.81 06:03 01:14:48.75

283 Elijah Stuart 17 M Elite (Not Included in AG Awards) 00:08:39.90 00:00:46.00 00:41:43.36 22.29 00:00:53.02 00:24:15.03 06:04 01:16:17.31
1 282 Ben Laurich 16 M Individual 00:09:41.95 00:01:05.87 00:44:45.75 20.78 00:00:58.35 00:26:31.46 06:38 01:23:03.38
2 257 Jacob Carignan 16 M Individual 00:09:18.94 00:00:59.29 00:44:25.93 20.94 00:00:37.78 00:28:15.60 07:04 01:23:37.54
3 11 Brett Augustyn 13 M Individual 00:12:04.92 00:04:37.35 00:59:27.70 15.64 00:02:44.00 00:36:45.42 09:11 01:55:39.38
4 12 Duncan Black 19 M Individual 00:11:46.24 00:01:00.94 01:03:23.00 14.67 00:00:54.40 00:38:37.74 09:39 01:55:42.32














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 20 - 24 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total

284 Jackson Waters 20 M Elite (Not Included in AG Awards) 00:10:35.72 00:00:57.05 00:39:11.49 23.73 00:01:02.23 00:22:26.49 05:36 01:14:12.98

8 Caleb Knottnerus 21 M Elite (Not Included in AG Awards) 00:09:33.49 00:00:46.06 00:44:02.68 21.12 00:00:38.75 00:25:34.33 06:23 01:20:35.32
1 17 Edward Ferrante 20 M Individual 00:15:07.36 00:01:08.15 00:44:43.56 20.8 00:00:37.18 00:25:00.79 06:15 01:26:37.04
2 19 Daniel Thompson 23 M Individual 00:14:04.28 00:02:40.06 00:44:07.36 21.08 00:00:28.87 00:28:35.21 07:09 01:29:55.77
3 287 Filip Latocha 24 M Individual 00:16:30.50 00:02:59.33 00:50:47.53 18.31 00:00:50.23 00:30:29.60 07:37 01:41:37.19
4 18 Zachary Ziolkowski 21 M Individual 00:15:45.66 00:05:19.59 00:00:00.00 0 00:00:00.00 09:41:36.50 01:24 01:53:52.21
5 20 Austin Griffin 23 M Individual 00:18:16.47 00:03:34.91 00:58:27.94 15.91 00:01:33.33 00:35:38.92 08:54 01:57:31.57
6 21 Steven Czechowski 24 M Individual 00:16:58.09 00:01:42.96 01:13:52.07 12.59 00:00:33.90 00:32:42.29 08:11 02:05:49.30














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 25 - 29 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total

4 Jeremy Klein 28 M Elite (Not Included in AG Awards) 00:09:58.27 00:00:55.80 00:41:38.08 22.34 00:00:39.26 00:25:08.59 06:17 01:18:19.99
1 32 Michael Quintos 27 M Individual 00:12:12.48 00:01:33.12 00:44:06.07 21.09 00:00:55.36 00:27:00.09 06:45 01:25:47.13
2 30 Mark Hode 25 M Individual 00:12:58.65 00:02:09.73 00:42:42.94 21.78 00:01:28.76 00:33:03.41 08:16 01:32:23.47
3 28 Dan Carlson 25 M Individual 00:13:01.74 00:01:27.32 00:46:26.12 20.03 00:01:33.40 00:30:11.46 07:33 01:32:40.03
4 41 Manuel DeMoya 29 M Individual 00:14:15.56 00:01:41.39 00:44:59.56 20.67 00:01:09.44 00:30:50.40 07:42 01:32:56.35
5 40 Brad Talbot 29 M Individual 00:13:35.11 00:03:13.66 00:48:12.12 19.29 00:01:19.11 00:32:37.90 08:09 01:38:57.89
6 262 Justin Cooper 29 M Individual 00:15:55.80 00:03:04.42 00:52:59.55 17.55 00:01:58.62 00:32:23.25 08:06 01:46:21.63
7 259 Michael Butler 26 M Individual 00:17:30.55 00:04:04.65 00:51:35.79 18.03 00:00:52.87 00:33:53.48 08:28 01:47:57.35
8 29 Connor Rodriguez 25 M Individual 00:14:18.16 00:02:11.17 22:42:38.06 0.68 02:15:56.76 00:33:31.37 08:23 01:48:35.52
9 36 Scott Holloway 28 M Individual 00:15:10.11 00:03:04.46 00:57:41.43 16.12 00:01:42.00 00:33:27.73 08:22 01:51:05.73
10 35 Filip Puchalski 28 M Individual 00:15:22.96 00:02:11.95 00:57:04.93 16.3 00:01:25.54 00:36:32.43 09:08 01:52:37.81
11 37 Matt Kelly 29 M Individual 00:19:20.95 00:03:12.15 00:53:39.17 17.33 00:01:28.46 00:36:33.16 09:08 01:54:13.88
12 34 John Pereira 27 M Individual 00:23:00.44 00:03:10.04 00:58:36.43 15.87 00:01:00.77 00:31:32.13 07:53 01:57:19.83
13 39 James Georgalas 29 M Individual 00:17:58.42 00:03:50.61 01:02:11.05 14.96 00:02:44.55 00:38:23.82 09:36 02:05:08.44
14 33 Kevin Lindenberg 27 M Individual 00:19:52.28 00:02:37.34 01:02:55.80 14.78 00:00:55.51 00:42:47.74 10:42 02:09:08.68
15 31 Chris Klein 25 M Individual 00:37:16.04 00:03:30.79 00:54:53.76 16.95 00:01:57.54 00:38:42.29 09:41 02:16:20.43














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 30 - 34 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total

5 Ryan Giuliano 32 M Elite (Not Included in AG Awards) 00:09:46.77 00:00:47.30 00:36:49.96 25.26 00:00:33.27 00:21:38.12 05:24 01:09:35.40
1 70 Jonathon Spagat 33 M Individual 00:10:32.72 00:01:29.88 00:41:59.27 22.15 00:00:48.73 00:25:45.38 06:26 01:20:35.97
2 69 Todd Loehner 33 M Individual 00:11:15.42 00:01:34.38 00:42:18.26 21.99 00:00:47.59 00:27:38.02 06:54 01:23:33.68
3 53 Mark Baruch 30 M Individual 00:10:48.59 00:02:08.94 00:42:11.00 22.05 00:00:44.98 00:28:48.17 07:12 01:24:41.68
4 66 David Matyas 33 M Individual 00:11:33.89 00:01:41.49 00:42:39.44 21.81 00:00:50.61 00:28:58.14 07:14 01:25:43.56
5 261 John Atchison 32 M Individual 00:12:57.68 00:01:34.59 00:45:34.71 20.41 00:00:46.64 00:26:00.20 06:30 01:26:53.81
6 258 John Swider 30 M Individual 00:12:12.77 00:01:22.05 00:43:38.54 21.31 00:00:52.56 00:31:12.96 07:48 01:29:18.87
7 61 Patrick Sullivan 31 M Individual 00:11:09.59 00:01:57.22 00:45:33.85 20.42 00:01:13.50 00:29:42.15 07:25 01:29:36.30
8 286 Hans Biebl 34 M Individual 00:11:44.35 00:02:20.87 00:49:33.65 18.77 00:01:12.88 00:28:43.78 07:11 01:33:35.53
9 63 Randal Dunbar 32 M Individual 00:14:30.68 00:00:25.50 00:47:09.75 19.72 00:00:45.22 00:30:47.69 07:42 01:33:38.84
10 54 Lei Zhang 30 M Individual 00:13:39.18 00:01:25.88 00:48:16.36 19.27 00:01:07.40 00:32:52.08 08:13 01:37:20.91
11 60 Benjamin Katz 31 M Individual 00:12:58.01 00:02:37.03 00:52:11.68 17.82 00:01:28.23 00:28:06.86 07:02 01:37:21.81
12 74 Jacob Smith 34 M Individual 00:13:53.83 00:02:51.09 00:48:55.41 19.01 00:01:21.84 00:32:23.11 08:06 01:39:25.29
13 58 Christian Berens 31 M Individual 00:17:57.33 00:00:00.00 00:48:10.54 19.31 00:00:44.75 00:34:09.98 08:32 01:41:02.59
14 68 Matt Black 33 M Individual 00:13:39.75 00:01:58.20 00:52:13.42 17.81 00:01:01.76 00:32:38.70 08:09 01:41:31.82
15 55 Kieran Dempsey 31 M Individual 00:17:31.09 00:02:25.19 00:50:50.52 18.3 00:01:01.55 00:34:55.17 08:44 01:46:43.52
16 75 Rob Armentano 34 M Individual 00:13:40.73 00:02:42.64 00:57:07.71 16.28 00:01:43.98 00:33:45.72 08:26 01:49:00.77
17 295 Mike Malone 34 M Individual 00:15:11.71 00:01:48.86 00:56:40.00 16.41 00:00:56.59 00:37:10.97 09:17 01:51:48.13
18 64 Jason Helton 33 M Individual 00:21:12.62 00:02:40.58 00:53:14.98 17.47 00:00:42.09 00:34:58.75 08:45 01:52:49.02
19 67 Neal Berens 33 M Individual 00:14:59.85 00:01:52.01 00:52:27.59 17.73 00:01:53.04 00:42:58.70 10:45 01:54:11.18
20 73 Leonel Bustamante 34 M Individual 00:20:15.82 00:01:51.59 00:58:52.45 15.8 00:01:16.47 00:33:20.91 08:20 01:55:37.24
21 56 scott gregerson 31 M Individual 00:14:52.56 00:02:46.34 01:05:35.23 14.18 00:00:35.11 00:38:42.48 09:41 02:02:31.72
22 72 Robert Hill 34 M Individual 00:27:11.72 00:05:36.84 00:53:31.43 17.38 00:01:28.83 00:47:40.74 11:55 02:15:29.56














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 35 - 39 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total
1 102 Casey Duval 39 M Individual 00:12:46.51 00:01:29.54 00:40:39.96 22.88 00:01:03.92 00:26:11.44 06:33 01:22:11.38
2 99 Nathan Tamayo 38 M Individual 00:12:20.07 00:01:45.00 00:41:11.41 22.58 00:01:02.81 00:27:53.21 06:58 01:24:12.50
3 87 Paul Metzger 36 M Individual 00:12:26.84 00:01:02.66 00:42:22.06 21.95 00:00:44.02 00:28:42.02 07:10 01:25:17.60
4 84 Andrew Killinger 36 M Individual 00:11:15.90 00:01:55.57 00:42:17.54 21.99 00:00:59.48 00:31:28.32 07:52 01:27:56.80
5 95 Jon Crane 37 M Individual 00:13:45.16 00:02:21.88 00:40:31.14 22.95 00:01:04.15 00:32:01.45 08:00 01:29:43.78
6 83 Jason Severance 35 M Individual 00:13:45.43 00:01:44.96 00:47:17.22 19.67 00:02:01.21 00:33:54.10 08:28 01:38:42.92
7 105 Christian Jensen 39 M Individual 00:15:36.27 00:03:05.68 00:49:14.48 18.89 00:00:56.88 00:31:16.47 07:49 01:40:09.77
8 96 Ramses Meijer 38 M Individual 00:13:39.03 00:03:34.81 00:44:36.55 20.85 00:00:51.42 00:37:29.92 09:22 01:40:11.73
9 272 Fred Lepore 35 M Individual 00:14:31.10 00:02:54.06 00:50:23.84 18.46 00:00:53.63 00:32:58.70 08:15 01:41:41.33
10 103 Paul Castle 39 M Individual 00:09:49.87 00:02:23.92 00:52:01.00 17.88 00:00:39.54 00:38:23.46 09:36 01:43:17.80
11 85 Christopher Leuck 36 M Individual 00:15:39.39 00:02:07.34 00:52:59.03 17.55 00:00:36.69 00:32:32.98 08:08 01:43:55.43
12 92 Matthew Whitmer 37 M Individual 00:17:48.11 00:02:27.42 00:50:52.16 18.28 00:01:23.50 00:32:06.89 08:02 01:44:38.08
13 254 Casey Gallagher 35 M Individual 00:13:38.20 00:02:57.60 00:55:48.25 16.67 00:00:54.47 00:32:46.25 08:11 01:46:04.76
14 91 SEAN ORQUIOLA 37 M Individual 00:19:25.05 00:03:28.03 00:52:48.10 17.61 00:00:38.26 00:31:02.93 07:46 01:47:22.38
15 97 Tom Golbeck 38 M Individual 00:17:32.73 00:03:00.03 00:50:43.14 18.34 00:01:55.04 00:36:21.10 09:05 01:49:32.04
16 93 Michael Haase 37 M Individual 00:24:20.43 00:03:03.39 00:52:20.72 17.77 00:00:41.36 00:30:22.59 07:36 01:50:48.50
17 90 Eliezer Soto 37 M Individual 00:25:24.27 00:02:23.33 00:50:15.29 18.51 00:00:38.35 00:32:12.56 08:03 01:50:53.81
18 89 Bill Morler 37 M Individual 00:17:03.69 00:02:43.02 00:55:53.51 16.64 00:00:53.89 00:34:50.91 08:43 01:51:25.01
19 100 Matthew Dawson 38 M Individual 00:25:37.88 00:04:10.78 00:56:25.20 16.48 00:00:34.63 00:36:31.18 09:08 02:03:19.68
20 98 Frank Guttilla 38 M Individual 00:24:12.83 00:02:52.56 00:59:23.28 15.66 00:01:33.29 00:38:03.42 09:31 02:06:05.39














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 40 - 44 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total
1 289 Jose Manuel Pastoril 43 M Individual 00:12:18.54 00:01:38.46 00:42:20.09 21.97 00:01:27.54 00:28:08.45 07:02 01:25:53.09
2 123 Jamie Brinkley 40 M Individual 00:11:57.89 00:01:51.88 00:41:45.66 22.28 00:01:06.19 00:29:34.17 07:23 01:26:15.79
3 132 James Heller 43 M Individual 00:12:01.51 00:01:57.31 00:44:10.48 21.06 00:01:06.80 00:32:06.44 08:02 01:31:22.54
4 133 Scott DeBates 43 M Individual 00:12:44.53 00:02:23.25 00:43:14.61 21.51 00:01:26.28 00:34:41.13 08:40 01:34:29.79
5 256 Christopher Carignan 44 M Individual 00:14:03.36 00:01:22.42 00:46:19.86 20.08 00:01:01.84 00:32:10.33 08:02 01:34:57.81
6 131 Matt Grubbs 41 M Individual 00:13:21.12 00:03:08.78 00:47:28.02 19.59 00:00:47.95 00:30:41.94 07:40 01:35:27.82
7 121 Justin Luppino 40 M Individual 00:11:56.65 00:02:28.06 00:45:15.35 20.55 00:00:41.52 00:35:16.85 08:49 01:35:38.43
8 127 Julio Zuleta 41 M Individual 00:14:19.92 00:01:49.18 00:47:11.06 19.71 00:01:29.21 00:31:59.05 08:00 01:36:48.43
9 120 Ricardo Duarte 40 M Individual 00:18:01.14 00:00:00.00 00:47:19.23 19.65 00:01:44.91 00:30:30.85 07:38 01:37:36.13
10 119 Robert McKay 40 M Individual 00:14:14.54 00:02:32.14 00:46:26.93 20.03 00:01:06.01 00:33:19.65 08:20 01:37:39.26
11 128 Josh Shannon 41 M Individual 00:13:40.26 00:02:12.76 00:47:19.67 19.65 00:01:35.81 00:33:39.22 08:25 01:38:27.71
12 135 Joseph D'Amato 43 M Individual 00:13:01.17 00:02:00.85 00:51:59.13 17.89 00:01:51.12 00:30:45.61 07:41 01:39:37.87
13 136 Daryl Clark 44 M Individual 00:11:19.56 00:02:43.66 00:50:57.45 18.25 00:00:39.32 00:34:52.87 08:43 01:40:32.85
14 134 Brian Ciemnicki 43 M Individual 00:15:49.13 00:03:21.87 00:51:05.92 18.21 00:00:39.45 00:34:25.09 08:36 01:45:21.47
15 125 Mark Kolozsy 41 M Individual 00:22:54.84 00:02:49.08 00:49:12.05 18.9 00:01:06.96 00:29:41.94 07:25 01:45:44.87
16 126 Omar Bailey 41 M Individual 00:12:02.74 00:02:51.62 00:55:17.57 16.82 00:01:33.54 00:34:45.27 08:41 01:46:30.75
17 130 Tim Fischrup 41 M Individual 00:15:59.95 00:03:39.46 00:54:38.26 17.02 00:01:46.20 00:33:24.12 08:21 01:49:28.00
18 137 Michael Grinter 44 M Individual 00:20:13.31 00:05:35.99 00:55:04.85 16.89 00:01:41.60 00:33:20.30 08:20 01:55:56.04
19 122 Thomas Stien 40 M Individual 00:16:21.77 00:03:32.94 00:55:15.22 16.83 00:03:16.03 00:39:28.95 09:52 01:57:54.90
20 129 Matt Mason 41 M Individual 00:15:10.41 00:02:38.31 00:59:23.56 15.66 00:01:08.14 00:40:34.90 10:09 01:58:55.32
21 138 Dan Romanoff 44 M Individual 00:17:00.69 00:04:17.75 00:55:27.38 16.77 00:03:40.64 00:42:22.61 10:36 02:02:49.07














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 45 - 49 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total
1 6 Terry Harth 49 M Elite (Not Included in AG Awards) 00:10:05.19 00:01:17.91 00:40:38.18 22.89 00:00:59.50 00:25:45.50 06:26 01:18:46.27
2 157 Steve Wehde 47 M Individual 00:12:20.53 00:01:35.78 00:39:22.40 23.62 00:00:42.69 00:27:01.81 06:45 01:21:03.21
3 163 Jeff Palmer 48 M Individual 00:11:29.26 00:01:16.53 00:41:42.21 22.3 00:00:53.15 00:25:52.45 06:28 01:21:13.61
4 158 Marty Taylor 47 M Individual 00:11:29.55 00:01:33.59 00:42:09.09 22.06 00:01:12.31 00:26:37.29 06:39 01:23:01.83
5 172 Dariusz Borysiewicz 49 M Individual 00:12:38.31 00:01:31.41 00:39:37.68 23.47 00:00:56.11 00:31:04.67 07:46 01:25:48.19
6 171 Steve Clegg 49 M Individual 00:12:41.88 00:01:56.56 00:44:00.09 21.14 00:00:51.65 00:27:06.51 06:47 01:26:36.69
7 268 Michael Reimann 45 M Individual 00:11:31.37 00:01:58.90 00:44:33.73 20.88 00:00:39.95 00:30:19.36 07:35 01:29:03.30
8 280 Steve Hengels 45 M Individual 00:12:19.66 00:01:25.89 00:45:06.59 20.62 00:00:45.30 00:29:46.33 07:26 01:29:23.77
9 173 Kevin Bates 49 M Individual 00:13:51.59 00:01:31.46 00:43:44.60 21.27 00:00:45.28 00:29:42.96 07:25 01:29:35.88
10 152 Brian Bossler 45 M Individual 00:12:14.43 00:02:10.66 00:43:08.22 21.56 00:01:18.63 00:31:00.70 07:45 01:29:52.64
11 275 James Malo 45 M Individual 00:14:43.13 00:01:46.18 00:43:25.00 21.43 00:00:45.21 00:31:33.58 07:53 01:32:13.10
12 293 Dean Milosch 49 M Individual 00:15:43.86 00:01:40.43 00:44:41.88 20.81 00:00:43.93 00:30:41.00 07:40 01:33:31.10
13 167 Douglas Lautner 49 M Individual 00:16:02.18 00:03:42.55 00:43:20.65 21.46 00:01:19.98 00:29:30.10 07:22 01:33:55.46
14 153 Shane Speten 46 M Individual 00:16:28.43 00:00:00.00 00:00:00.00 0 00:00:00.00 09:18:18.48 19:34 01:35:28.83
15 166 Keelan Kaiser 49 M Individual 00:13:29.32 00:02:02.21 00:50:27.70 18.43 00:00:47.25 00:30:35.01 07:39 01:37:21.49
16 160 Patrick Catlett 48 M Individual 00:13:47.58 00:02:14.36 00:46:41.86 19.92 00:01:40.95 00:35:35.68 08:54 01:40:00.45
17 162 Oliver Tugas 48 M Individual 00:15:49.76 00:03:29.21 00:44:23.35 20.95 00:01:41.26 00:36:52.69 09:13 01:42:16.27
18 156 Jon Smail 46 M Individual 00:14:52.62 00:01:55.96 00:46:33.46 19.98 00:01:23.56 00:37:32.29 09:23 01:42:17.88
19 170 Rudi Bogaerts 49 M Individual 00:14:31.68 00:05:37.12 00:51:15.99 18.15 00:00:38.66 00:30:14.91 07:34 01:42:18.36
20 155 Jeff Victor 46 M Individual 00:15:13.81 00:02:43.98 00:46:05.25 20.18 00:02:20.08 00:37:50.94 09:28 01:44:14.06
21 150 Kurt Schwantner 45 M Individual 00:13:44.27 00:02:16.85 00:52:56.27 17.57 00:01:15.20 00:34:27.26 08:37 01:44:39.84
22 149 Kevin Dwyer 45 M Individual 00:13:19.56 00:01:31.98 00:52:17.25 17.79 00:01:54.19 00:36:09.75 09:02 01:45:12.72
23 164 Michael Derro 48 M Individual 00:21:20.17 00:02:06.30 00:49:12.79 18.9 00:00:37.36 00:32:12.73 08:03 01:45:29.36
24 165 Russell Reinhart 49 M Individual 00:13:42.69 00:02:36.76 00:58:11.22 15.98 00:00:51.00 00:32:29.71 08:07 01:47:51.37
25 169 Chris Lucchese 49 M Individual 00:13:28.93 00:01:37.56 00:51:36.85 18.02 00:01:13.38 00:42:43.43 10:41 01:50:40.15
26 147 Brian Hall 45 M Individual 00:15:02.52 00:04:00.11 00:51:37.04 18.02 00:01:33.18 00:40:16.19 10:04 01:52:29.04
27 270 Sean Casserly 49 M Individual 00:18:36.42 00:05:49.46 00:54:45.73 16.99 00:00:47.79 00:34:17.76 08:34 01:54:17.16
28 161 Brian Feliciano 48 M Individual 00:18:57.60 00:02:15.10 00:56:50.95 16.36 00:01:08.59 00:38:58.62 09:45 01:58:10.85
29 279 Todd Sander 45 M Individual 00:15:33.45 00:02:39.51 00:55:40.58 16.71 00:00:48.06 00:45:52.99 11:28 02:00:34.59
30 154 Steve Grace 46 M Individual 00:18:07.98 00:03:46.19 01:04:05.63 14.51 00:01:37.43 00:44:57.33 11:14 02:12:34.55
31 151 Fernando Relacion 45 M Individual 00:23:23.11 00:04:21.71 01:07:28.44 13.78 00:02:50.60 00:45:05.34 11:16 02:23:09.20














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 50 - 54 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total

7 Gary Kanner 54 M Elite (Not Included in AG Awards) 00:10:38.94 00:01:19.50 00:43:36.85 21.33 00:01:16.34 00:27:23.71 06:51 01:24:15.34
1 274 Ken Krebs 50 M Individual 00:13:47.06 00:01:38.63 00:37:56.32 24.52 00:00:41.95 00:30:59.43 07:45 01:25:03.39
2 264 Krzysztof Muskala 53 M Individual 00:13:47.44 00:01:18.11 00:40:53.86 22.75 00:01:33.52 00:31:37.80 07:54 01:29:10.72
3 191 Lance Lane 51 M Individual 00:12:06.38 00:01:58.58 00:47:12.42 19.7 00:01:32.45 00:30:13.48 07:33 01:33:03.30
4 182 JOHN KALAS 50 M Individual 00:12:01.57 00:01:38.47 00:47:54.13 19.42 00:00:37.94 00:31:28.23 07:52 01:33:40.35
5 201 John Meyer 53 M Individual 00:13:36.18 00:01:44.28 00:44:17.82 21 00:01:04.11 00:34:30.41 08:38 01:35:12.80
6 192 Joe Byrne 52 M Individual 00:14:41.94 00:01:41.27 00:46:22.23 20.06 00:01:01.30 00:32:16.74 08:04 01:36:03.48
7 186 timothy johnson 50 M Individual 00:14:28.32 00:01:42.80 00:47:18.80 19.66 00:00:47.59 00:31:50.90 07:57 01:36:08.41
8 208 Gary Griffin 54 M Individual 00:12:03.59 00:01:45.21 00:49:01.95 18.97 00:00:53.15 00:33:40.20 08:25 01:37:24.10
9 207 Stefan Pavlik 54 M Individual 00:15:23.96 00:02:38.86 00:49:26.18 18.81 00:00:43.65 00:31:12.52 07:48 01:39:25.17
10 203 Mike Kelley 53 M Individual 00:13:24.01 00:03:21.75 00:51:20.69 18.12 00:00:46.15 00:31:35.44 07:54 01:40:28.03
11 189 Jeffrey Meier 51 M Individual 00:16:39.54 00:02:58.17 00:48:24.58 19.21 00:01:36.52 00:32:57.36 08:14 01:42:36.17
12 188 Rick Leonatti 51 M Individual 00:13:36.81 00:02:11.83 00:52:04.73 17.86 00:00:48.87 00:34:25.40 08:36 01:43:07.63
13 269 Patrick Clarke 53 M Individual 00:14:53.12 00:03:19.26 00:52:14.90 17.8 00:00:37.66 00:32:13.57 08:03 01:43:18.51
14 195 Michael J. Smith 53 M Individual 00:14:41.36 00:03:02.85 00:50:13.75 18.52 00:01:19.91 00:34:30.79 08:38 01:43:48.67
15 193 Mark Pfeifer 52 M Individual 00:15:21.78 00:03:21.00 00:53:54.04 17.25 00:01:44.02 00:29:57.05 07:29 01:44:17.89
16 206 Kevin Sprague 54 M Individual 00:15:57.16 00:02:55.65 00:53:02.03 17.54 00:00:55.93 00:32:25.03 08:06 01:45:15.80
17 296 Robert Stanley 51 M Individual 00:15:57.82 00:02:02.76 00:50:03.04 18.58 00:01:15.08 00:36:22.54 09:06 01:45:41.23
18 187 Clark Pound 51 M Individual 00:15:13.74 00:02:39.39 00:53:23.11 17.42 00:00:49.18 00:35:13.04 08:48 01:47:18.46
19 205 Brian Sheridan 54 M Individual 00:16:17.61 00:02:56.33 00:55:46.54 16.68 00:01:13.17 00:31:08.44 07:47 01:47:22.09
20 263 Robert Stanley 51 M Individual 00:19:36.90 00:00:00.00 00:00:00.00 0 00:00:00.00 09:33:59.00 23:30 01:47:31.62
21 204 Sean Helton 53 M Individual 00:14:18.02 00:02:29.99 00:52:50.21 17.6 00:00:49.05 00:38:09.17 09:32 01:48:36.45
22 183 Ben Ortiz 50 M Individual 00:14:29.94 00:03:41.77 00:55:44.27 16.69 00:02:41.36 00:33:10.51 08:17 01:49:47.85
23 196 John Steffen 53 M Individual 00:18:02.15 00:02:15.53 00:49:52.80 18.65 00:01:33.20 00:41:52.63 10:28 01:53:36.30
24 198 Ronald Huffman 53 M Individual 00:17:01.18 00:02:49.72 00:52:12.83 17.82 00:02:38.72 00:42:30.79 10:38 01:57:13.25
25 278 Patrick Bitterman 51 M Individual 00:17:44.21 00:02:55.16 01:01:03.23 15.23 00:00:43.19 00:34:51.32 08:43 01:57:17.11
26 197 Michael Atwater 53 M Individual 00:15:11.04 00:02:08.53 01:00:29.99 15.38 00:00:58.09 00:42:34.43 10:39 02:01:22.07
27 190 Brian Eckhaus 51 M Individual 00:17:39.50 00:07:53.25 00:58:50.36 15.81 00:05:15.16 00:45:54.11 11:28 02:15:32.38














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 55 - 59 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total
1 221 Rich Haas 56 M Individual 00:15:57.53 00:00:44.81 00:43:54.50 21.18 00:01:11.13 00:31:48.93 07:57 01:33:36.91
2 229 Randy Dowell 57 M Individual 00:14:36.66 00:01:54.19 00:42:52.59 21.7 00:01:13.14 00:33:44.71 08:26 01:34:21.29
3 233 Gary Albers 59 M Individual 00:12:29.59 00:02:40.58 00:47:52.37 19.43 00:01:47.44 00:31:52.44 07:58 01:36:42.42
4 226 Steve Tayler 57 M Individual 00:12:44.59 00:01:56.20 00:49:09.84 18.92 00:00:56.68 00:32:02.45 08:00 01:36:49.76
5 225 Steven Darr 57 M Individual 00:14:03.36 00:02:40.82 00:50:43.01 18.34 00:01:06.87 00:36:45.83 09:11 01:45:19.89
6 215 Robert Miller 55 M Individual 00:12:37.90 00:04:08.01 00:51:00.98 18.24 00:01:23.82 00:38:08.51 09:32 01:47:19.22
7 230 Daniel Sikora 58 M Individual 00:19:35.76 00:03:07.52 00:48:42.09 19.1 00:02:29.71 00:35:59.49 09:00 01:49:54.56
8 214 Michael Sheridan 55 M Individual 00:17:51.61 00:03:29.19 00:54:50.85 16.96 00:00:52.48 00:34:41.51 08:40 01:51:45.64
9 223 Todd Tilton 56 M Individual 00:17:00.05 00:03:56.78 00:57:21.70 16.22 00:00:32.97 00:33:03.06 08:16 01:51:54.56
10 232 Mike Patterson 58 M Individual 00:12:54.80 00:03:00.86 00:49:58.09 18.61 00:01:44.05 00:44:25.71 11:06 01:52:03.51
11 219 William Scott 55 M Individual 00:14:45.19 00:02:28.92 00:54:17.26 17.13 00:01:49.84 00:39:47.21 09:57 01:53:08.42
12 220 Jeffery Williams 56 M Individual 00:16:56.88 00:03:00.45 00:54:46.10 16.98 00:03:14.55 00:41:15.69 10:19 01:59:13.67
13 218 Drew Martin 55 M Individual 00:13:04.62 00:04:10.49 01:04:25.18 14.44 00:01:46.30 00:36:41.07 09:10 02:00:07.66
14 222 Henry Biskup 56 M Individual 00:20:46.49 00:04:45.65 00:58:30.32 15.9 00:02:19.20 00:34:14.05 08:34 02:00:35.72
15 228 Alan Lownds 57 M Individual 00:22:56.07 00:04:13.21 00:58:52.57 15.8 00:00:44.86 00:34:59.81 08:45 02:01:46.53
16 224 Scott Heher 56 M Individual 00:14:28.95 00:02:21.39 00:53:57.44 17.24 00:00:52.20 00:55:00.84 13:45 02:06:40.81
17 216 Matthew Williams 55 M Individual 00:13:46.14 00:04:12.22 00:59:05.14 15.74 00:00:54.98 00:51:46.22 12:56 02:09:44.71
18 234 Mike McLeland 59 M Individual 00:20:05.07 00:05:52.22 01:04:57.91 14.32 00:02:39.22 00:44:48.90 11:12 02:18:23.32
19 227 Steven Huy 57 M Individual 00:19:12.71 00:08:33.34 00:56:45.77 16.39 00:04:42.54 00:52:27.67 13:07 02:21:42.02














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 60 - 64 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total
1 294 Tim Shastany 61 M Individual 00:11:43.44 00:02:03.64 00:41:23.49 22.47 00:00:52.27 00:31:56.79 07:59 01:27:59.63
2 242 Jim Gebhardt 63 M Individual 00:12:20.36 00:01:40.79 01:07:24.10 13.8 00:00:57.62 00:11:52.13 02:58 01:34:15.00
3 239 Kurt Albertsen 62 M Individual 00:13:59.14 00:02:06.01 00:45:55.38 20.25 00:01:12.93 00:36:21.94 09:05 01:39:35.40
4 255 Kevin Hartwell 61 M Individual 00:15:16.41 00:02:33.66 00:46:20.53 20.07 00:00:49.31 00:35:33.77 08:53 01:40:33.68
5 241 mark hineman 63 M Individual 00:14:08.05 00:02:57.92 00:54:23.35 17.1 00:00:57.51 00:37:44.45 09:26 01:50:11.28
6 243 Terry Heffelfinger 64 M Individual 00:13:36.38 00:03:47.47 00:54:58.35 16.92 00:01:01.23 00:37:33.76 09:23 01:50:57.19
7 240 Steven Stayner 62 M Individual 00:17:13.88 00:04:47.69 00:49:14.95 18.89 00:02:40.61 00:40:47.04 10:12 01:54:44.17
8 238 Richard Wince 62 M Individual 00:17:36.40 00:02:31.22 01:14:58.02 12.41 00:01:17.69 00:44:58.99 11:15 02:21:22.32














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 65 - 69 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total
1 247 Luther Haskins 65 M Individual 00:18:23.60 00:03:05.35 00:52:45.10 17.63 00:00:53.19 00:42:21.01 10:35 01:57:28.26














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 70 - 74 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total
1 249 Mike Flanigan 73 M Individual 00:13:07.77 00:02:04.86 00:52:00.31 17.88 00:02:10.94 00:44:54.69 11:13 01:54:18.57
2 285 Collins Fitzpatrick 72 M Individual 00:19:38.13 00:04:35.87 01:00:31.35 15.37 00:01:06.96 01:02:42.24 15:41 02:28:34.54
3 248 Ron Sloan 70 M Individual 00:26:19.25 00:04:14.45 01:03:06.51 14.74 00:01:10.73 00:56:08.59 14:02 02:30:59.51














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 75+ based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total
1 281 Robert Oury 79 M Individual 00:25:59.63 00:04:22.00 01:01:30.73 15.12 00:01:02.16 01:02:51.01 15:43 02:35:45.53














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 15 – 19 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total

271 Camille Buchanan 14 F Elite 00:09:30.29 00:00:38.71 00:47:05.26 19.75 00:00:43.90 00:30:27.64 07:37 01:28:25.80

273 Jenna Buchanan 13 F Elite 00:09:53.42 00:00:49.51 00:53:37.34 17.35 00:00:44.74 00:32:05.82 08:01 01:37:10.82














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 20 - 24 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total
1 16 Kaitlyn Cooper 24 F Individual 00:16:02.54 00:02:07.09 00:53:55.34 17.25 00:01:14.09 00:34:20.06 08:35 01:47:39.11
2 13 Jenni Carlson 21 F Individual 00:15:54.34 00:02:46.31 22:41:41.34 0.68 02:15:06.46 00:38:07.37 09:32 01:53:35.83
3 267 MacKenzie Brosnahan 22 F Individual 00:13:00.60 00:03:02.45 01:02:29.00 14.88 00:00:51.99 00:53:05.09 13:16 02:12:29.13
4 15 Samantha Silvestri 24 F Individual 00:12:10.22 00:02:25.00 01:12:56.19 12.75 00:00:51.81 00:45:00.38 11:15 02:13:23.59














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 25 - 29 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total
1 27 Megan Hode 29 F Individual 00:12:27.56 00:01:37.68 00:45:48.12 20.31 00:00:45.99 00:29:56.09 07:29 01:30:35.44
2 260 Brittany Atchison 27 F Individual 00:12:55.48 00:01:42.88 00:50:26.33 18.44 00:00:49.16 00:31:32.82 07:53 01:37:26.66
3 24 Tricia Abernathy 28 F Individual 00:17:11.82 00:01:34.88 00:51:03.16 18.22 00:01:05.56 00:31:59.64 08:00 01:42:55.06
4 23 Hillary Young 27 F Individual 00:17:15.27 00:02:28.73 00:59:35.60 15.61 00:01:14.89 00:27:23.41 06:51 01:47:57.90
5 22 Jeanne Cummings 26 F Individual 00:16:42.64 00:02:14.74 00:56:37.32 16.43 00:01:36.17 00:35:19.70 08:50 01:52:30.57
6 25 Lindsey McKee 28 F Individual 00:13:20.67 00:02:18.20 00:56:01.55 16.6 00:01:19.28 00:39:37.15 09:54 01:52:36.85
7 292 Bridgett Wrobel 25 F Individual 00:16:33.79 00:01:47.04 00:56:01.00 16.6 00:00:53.77 00:41:29.26 10:22 01:56:44.86
8 26 Brianna Harte 28 F Individual 00:18:03.05 00:01:58.14 01:11:01.73 13.1 00:00:46.99 00:41:16.93 10:19 02:13:06.84














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 30 - 34 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total

10 Jacqui Giuliano 31 F Elite (Not Included in AG Awards) 00:12:26.73 00:01:02.35 00:41:15.12 22.55 00:00:48.66 00:26:32.84 06:38 01:22:05.70

2 Sara Striegel 31 F Elite (Not Included in AG Awards) 00:12:29.13 00:01:55.86 00:51:32.03 18.05 00:00:52.30 00:26:59.57 06:45 01:33:48.88
1 266 olivia may 31 F Individual 00:10:55.81 00:01:39.52 00:47:18.03 19.66 00:00:58.47 00:33:10.29 08:17 01:34:02.11
2 52 Jenny Balmes 34 F Individual 00:14:03.21 00:01:54.86 00:44:34.88 20.87 00:00:59.18 00:33:20.48 08:20 01:34:52.60
3 43 Kristen Hohl 30 F Individual 00:09:54.96 00:02:54.45 00:46:45.40 19.89 00:00:57.25 00:34:30.11 08:38 01:35:02.17
4 47 Janessa Juarez 31 F Individual 00:14:35.43 00:01:29.03 00:50:13.51 18.52 00:01:38.28 00:27:35.33 06:54 01:35:31.57
5 44 Mallory Dignin 31 F Individual 00:13:22.55 00:02:51.61 00:52:26.25 17.74 00:00:53.62 00:31:28.02 07:52 01:41:02.04
6 45 Elizabeth Cuda 31 F Individual 00:14:37.59 00:02:07.62 00:50:05.63 18.57 00:00:56.02 00:34:52.91 08:43 01:42:39.77
7 46 Erin DiGangi 31 F Individual 00:15:03.00 00:01:16.82 00:53:32.10 17.37 00:01:18.34 00:38:04.18 09:31 01:49:14.45
8 51 Karen Kopf 34 F Individual 00:24:14.08 00:02:53.75 01:03:52.62 14.56 00:02:39.41 00:33:35.23 08:24 02:07:15.09
9 49 Krissy Carnehl 33 F Individual 00:18:15.44 00:03:38.14 01:04:14.31 14.48 00:01:32.87 00:44:56.49 11:14 02:12:37.24
10 50 Melissa Paraf 33 F Individual 00:18:31.55 00:03:15.57 01:11:22.04 13.03 00:01:38.94 00:48:33.42 12:08 02:23:21.52
11 290 Tracy Swartz 34 F Individual 00:22:10.95 00:04:06.26 01:20:55.74 11.49 00:00:58.00 00:45:38.17 11:24 02:33:49.11














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 35 - 39 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total

9 Jennifer Garrison 38 F Elite (Not Included in AG Awards) 00:10:33.27 00:00:52.09 00:40:28.65 22.98 00:00:42.98 00:26:22.61 06:36 01:18:59.58

288 Shannon Schroeder 36 F Elite (Not Included in AG Awards) 00:10:28.91 00:01:01.92 00:44:43.44 20.8 00:00:42.10 00:27:30.74 06:52 01:24:27.10
1 81 Heather Bouton 39 F Individual 00:15:14.91 00:01:50.30 00:47:54.00 19.42 00:00:59.04 00:32:25.53 08:06 01:38:23.79
2 104 Mia Taormina 39 F Individual 00:13:20.40 00:02:25.34 00:49:16.60 18.88 00:00:40.04 00:36:09.97 09:02 01:41:52.35
3 80 Emily Hedrick 38 F Individual 00:15:26.73 00:02:04.27 00:55:02.17 16.9 00:01:33.92 00:30:11.58 07:33 01:44:18.67
4 78 melissa aldana 37 F Individual 00:12:30.80 00:01:45.57 00:54:45.95 16.99 00:01:00.42 00:35:37.75 08:54 01:45:40.50
5 79 Nicole Kantzavelos 38 F Individual 00:20:54.33 00:03:10.00 00:56:34.37 16.44 00:01:09.75 00:33:20.23 08:20 01:55:08.68
6 77 Melanie Ruiz 37 F Individual 00:19:20.06 00:03:47.32 00:56:07.36 16.57 00:01:19.66 00:38:20.01 09:35 01:58:54.41














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 40 - 44 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total
1 291 Tricia Hess 42 F Individual 00:12:01.94 00:01:34.83 00:44:21.55 20.97 00:00:49.58 00:30:21.68 07:35 01:29:09.57
2 112 Trina Tamayo 41 F Individual 00:13:35.06 00:02:05.20 00:43:42.89 21.28 00:01:24.41 00:33:20.74 08:20 01:34:08.30
3 117 Traci Pickerell 44 F Individual 00:13:33.02 00:02:18.38 00:50:36.22 18.38 00:01:08.41 00:30:23.23 07:36 01:37:59.25
4 113 Stacie Jackson 42 F Individual 00:13:33.41 00:01:37.40 00:51:04.85 18.21 00:00:58.40 00:37:48.95 09:27 01:45:03.00
5 107 Toni Damsch 40 F Individual 00:13:19.81 00:03:38.55 01:00:20.48 15.41 00:02:06.49 00:36:57.93 09:14 01:56:23.25
6 110 Sara Mason 41 F Individual 00:18:30.55 00:02:15.66 01:02:33.96 14.87 00:01:06.94 00:35:54.91 08:58 02:00:22.02
7 111 Michelle Borzych 41 F Individual 00:11:36.97 00:03:15.97 01:05:55.05 14.11 00:01:29.48 00:40:11.19 10:03 02:02:28.65
8 115 Caryn Heller 43 F Individual 00:17:51.64 00:01:48.75 00:55:54.21 16.64 00:01:51.43 00:50:15.23 12:34 02:07:41.26
9 114 Stacey Lind 43 F Individual 00:20:03.64 00:02:18.06 01:06:17.55 14.03 00:02:30.98 00:54:55.69 13:44 02:26:05.92














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 45 - 49 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total

1 Jennifer Harrison 46 F Elite (Not Included in AG Awards) 00:10:16.19 00:00:51.61 00:43:44.13 21.27 00:00:40.28 00:28:12.23 07:03 01:23:44.45

265 Ellen Rothenberg 48 F Elite (Not Included in AG Awards) 00:13:59.83 00:01:17.73 00:46:08.70 20.16 00:00:52.66 00:30:04.48 07:31 01:32:23.40
1 146 Kristin MacCarthy 48 F Individual 00:13:18.33 00:01:40.76 00:47:29.98 19.59 00:01:09.23 00:33:42.84 08:26 01:37:21.13
2 141 Michelle Gerlinger 45 F Individual 00:18:01.01 00:02:23.74 00:57:05.62 16.29 00:01:12.49 00:32:40.39 08:10 01:51:23.24
3 143 Joan Augustyn 48 F Individual 00:17:09.26 00:04:34.80 00:00:00.00 0 00:00:00.00 09:43:08.44 01:47 01:58:56.57
4 142 Karla Behm 47 F Individual 00:17:50.32 00:04:02.60 01:04:10.63 14.49 00:00:51.45 00:37:16.17 09:19 02:04:11.18
5 144 Edith J Raices 48 F Individual 00:27:24.60 00:03:27.75 00:55:16.55 16.83 00:02:50.15 00:47:07.27 11:47 02:16:06.32














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 50 - 54 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total
1 175 Maxine Franck-Palmer 50 F Individual 00:13:03.69 00:01:19.14 00:43:59.82 21.14 00:00:46.47 00:32:17.15 08:04 01:31:26.27

3 Eda Davidman 51 F Elite (Not Included in AG Awards) 00:12:54.99 00:01:15.53 00:47:16.35 19.68 00:01:21.57 00:32:06.44 08:02 01:34:54.89
2 179 stephanie felber 53 F Individual 00:13:27.42 00:01:34.32 00:51:03.46 18.22 00:00:54.78 00:37:57.70 09:29 01:44:57.69
3 180 Sheri Gartner 53 F Individual 00:12:50.93 00:02:12.48 00:54:54.29 16.94 00:00:48.64 00:40:28.11 10:07 01:51:14.44
4 178 Debbie Heinz 52 F Individual 00:20:49.79 00:02:45.98 00:55:41.63 16.7 00:01:13.70 00:39:04.30 09:46 01:59:35.41
5 181 Rosemary Orbegoso 54 F Individual 00:26:23.94 00:03:13.78 01:01:58.66 15.01 00:00:58.46 00:44:16.11 11:04 02:16:50.95














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 55 - 59 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total
1 211 Jeri-Lou Zike 56 F Individual 00:15:20.27 00:01:27.69 00:49:31.23 18.78 00:00:56.45 00:37:13.40 09:18 01:44:29.04
2 212 Trudy Wakeman 56 F Individual 00:12:17.51 00:01:45.27 00:50:04.15 18.58 00:01:14.57 00:44:47.85 11:12 01:50:09.35
3 210 Ann Sprague 55 F Individual 00:22:34.79 00:03:55.32 01:04:27.32 14.43 00:00:53.33 00:44:06.42 11:02 02:15:57.18














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 60 - 64 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total
1 235 Sherri Knupp 61 F Individual 00:16:37.49 00:04:31.47 01:04:15.73 14.47 00:00:42.97 00:35:57.25 08:59 02:02:04.90
2 237 Marj Carpenter 64 F Individual 00:17:20.87 00:02:36.01 01:00:41.55 15.33 00:02:04.11 00:47:04.34 11:46 02:09:46.88
3 236 irene golbeck 63 F Individual 00:22:56.62 00:02:20.61 01:02:50.12 14.8 00:02:10.23 00:46:18.10 11:34 02:16:35.68














Elite (Not Included in AG Awards) Age Group Results for 70 - 74 based on Chip Elapsed time
Position Bib Name Age Gender Division Swim T1 Bike MPH T2 Run Pace Total
1 245 Nancy Moore 74 F Individual 00:21:12.99 00:04:10.72 01:11:19.23 13.04 00:00:51.95 00:54:57.73 13:44 02:32:32.61